ARAÇ CAM FİLMİ & KAPLAMA

28 Kasım 2008’de yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelikce (AİTM) bu günün teknolojik şartlarına uyum sağlanması amacıyla yeniden düzenlenerek Cam Filmi yasağı Resmi Gazete’de yayınlanarak kaldırıldı.       

CAMAFİLM tarafından kullanılan Cam Filmleri Tüvtürk onaylı yeni yönetmeliğe uygun ölçümlerden geçmiş markalardır. En az 2 yıl en çok 8 yıl garantili marka ürünlerdir.

Araç cam filmleri döşemelerin solmasını engeller araç içindeki sıcaklık oranını azaltır, cilt hastalıkları v.b hastalıklara karşı içeri giren zararlı UV ışınlarını engeller. Değişik renk ve koyulukta ki cam filmitercihlerinizle aracınıza estetik bir görüntü, kazandırmanın yanında kaza anında camların patlamasından oluşacak yaralanmaları hemde hırsızların araca girmesini zorlaştıracaksınız.Cam filmleri ısıyı ve parlamayı azaltır aracınızın erken deforme olmasını engeller. İhtiyacınız olan araç içi mahremiyetinizi sağlayarak şık ve konforlu bir sürüş keyfi sunari

Cam Filmi Yasağını Ortadan Kaldıran Dava

Yasağın kaldırılmasında etkili olan mahkeme kararı: Otomobilinin camlarına cam film kaplatan Demet Derya Doğan’a trafik uygulamasında 198.00 lira para cezası kesildi.Derya Doğan, hazırladığı itiraz dilekçesiyle mahkemeye başvurarak “Kadın sürücülere taciz yaygın” ve ” ilgili maddede cam film yok” diyerek itiraz etti. 2015 Aralık ayında Mahkeme Derya Doğan’ı haklı bularak cezanın iptaline karar verdi.

Araç Kaplama

Otomobiline değer veren sürücülerin boya koruma amaçlı kullandıkları şeffaf folya (kaput koruma filmi)uygulaması ister renkli ister şeffaf olarak uygulanabilir. Şeffaf koruyucu folyo (kaput koruma filmi) aracınızın istediğiniz parçasına (kaput çamurluk v.b) veya tamamına uygulayabilirsiniz.Şeffaf folyo (kaput koruma filmi) boyaya zarar vermeyen güneşin boyaya direk ulaşmasını engelleyen istenildiğinde iz bırakmadan sökülebilen  bir üründür.

arac-kaplama

• Aracınıza yolculuk esnasında diğer araçların sıçrattığı taş v.b maddelerden ortaya çıkabilecek boya hasarlarından korur.

•Şeffaf folyo (kaput koruma filmi) ile aracınızın dilediğiniz paraçasına 180 mikrondan oluşan şeffaf bir folyo tabakası ile kaplanır.

Şeffaf Koruma Filmi Özellikleri ve Faydaları 

Darbe emicidir.
Estetik açıdan görünmezdir
Ultra-Viyole ışınlarını geçirmez
Otomobil fabrikaları tarafından onaylıdır.
Boyaya kesinlikle zarar vermez.
Sararmaz, Çatlamaz, Sararmaz ve Soyulmaz

Şeffaf Kaput Koruma Film Yararları:

Aracınızın orjinal görüntüsünü değiştirmez
Boyanın tahribatını engeller. (Güneş, ağaç, ve uş dışkılarından)
Aracınızın 2. el değerini artırır.